B2C

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu….

Prowadzisz biznes w Internecie? Posiadasz sklep internetowy? Z pewnością potrzebujesz narzędzia, które nie tylko usprawni Twoje działania, ale przede wszystkim będzie odpowiedzią na wymagania oraz specyfikę prowadzonej działalności. Zacznij sprzedawać swój asortyment w sklepie i osiągnij sukces z systemem e-commerce! Sklepy internetowe są ogromnym potencjałem dla biznesu.

Zaawansowana platforma e-commerce to Twoja przewaga nad konkurencją! Sklepy internetowe umożliwiają robienie zakupów bez wychodzenia z domu, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Internautów. Z drugiej strony na rynku panuje duża konkurencyjność, często w wielu sklepach znaleźć można ten sam asortyment, w zróżnicowanej cenie. Co zrobić, aby klienci wybrali Twój sklep internetowy? Atrakcyjny cennik może nie wystarczyć, aby przyciągnąć klientów. Znaczenie ma także marketing oraz sposób prowadzenia działalności – nowoczesny front-end biznesu, intuicyjna strona internetowa, zaawansowane narzędzia, jak np. moduł zapytań o ceny specjalne czy moduł realizacji zamówień, mogą okazać się kluczami do Twojego sukcesu.

OMNIcommerce jest rozbudowaną, internetową platformą obsługi transakcji handlowych online. To zaawansowany system e-commerce o bogatej funkcjonalności wyjściowej, a w ofercie dostępnych jest około 20 modułów, dzięki czemu platformę możesz dopasować do potrzeb Twojego biznesu.

Czym różni się OMNIcommerce B2C od B2B?

E-commerce to handel elektroniczny, proces zawierania transakcji elektronicznych. System e-commerce jest kanałem komunikacyjnym, dla relacji B2B, czyli firma-firma, oraz B2C, tj. firma-konsument.

Przy opracowywaniu funkcjonalności OMNIcommerce dla sprzedaży w sektorze B2C należy pamiętać, że współpraca z firmami oraz klientami detalicznymi (indywidualnymi) to dwa odrębne tematy. Transakcje zawierane z klientami indywidualnymi (B2C) mają swoją specyfikę i działają na nieco innych zasadach niż sprzedaż biznesowa. Odbiorcą oferty jest klient końcowy, z którym relacja opiera się na:

  • przedstawieniu w przystępny sposób oferty handlowej,
  • możliwości złożenia szybkiego zamówienia, często z szybką płatnością,
  • potwierdzeniu przyjęcia zamówienia oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży,
  • marketingu internetowym, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta i zaciekawić go, żeby spośród wielu ofert wybrał naszą.

B2C nabywa produkty na własny użytek, przez co wartość jednego zamówienia jest często nieporównywalnie niższa od sprzedaży kanałem B2B, co nie znaczy, że jest to kanał gorszy. Klientów B2C może być zdecydowanie więcej niż klientów biznesowych, a suma ich zamówień stanowić może jedno z głównych źródeł utrzymania dla przedsiębiorstwa.

W sprzedaży B2C klientom prezentowana jest cena podstawowa z ewentualnym rabatem, nie tak jak w przypadku sprzedaży B2B, gdzie cena jest często wynikiem negocjacji handlowych i ustaleń umownych, więc dla każdego klienta może być inna.

Sprzedaż B2C to współpraca z klientem końcowym. W tej relacji transakcja rozpoczyna się z inicjatywy Twojej firmy – zadbaj więc o to, aby proces ten przebiegał w zautomatyzowany sposób. Z pomocą przychodzą współczesne technologie, czyli nowoczesne systemy e-commerce. Jako internetowe platformy zakupowe pozwalają na szybką realizację spływających zamówień.

Z dobrym systemem zadbasz o wszystkie kwestie związane z prowadzeniem działalności: logistyki, sprzedaży, komunikacji, czy marketingu.

Ogromną zaletą stosowania tego typu rozwiązań jest automatyzacja wielu powtarzalnych czynności. W rezultacie sprzedaż B2C jest lepiej koordynowana, a organizacja procesów biznesowych odbywa się przez Internet. Wszystko to poprawia konkurencyjność Twojej firmy i daje szansę na skrócenie czasu potrzebnego do realizacji różnych działań.

System zapewnia też oszczędności finansowe, ponieważ nie wymaga przeznaczania dodatkowych środków na zatrudnianie kolejnych pracowników.

Omnicommerce, czyli skuteczna sprzedaż B2C z naszym systemem e-commerce

Omnicommerce pozwoli Ci zyskać bezpośrednią kontrolę nad swoim biznesem. W każdej chwili będziesz mieć wgląd w aktualny stan zamówień, reklamacji, czy procesu dostawy – wszystkie niezbędne informacje znajdą się w jednym, dedykowanym miejscu. Zautomatyzowany system e-commerce pozwoli również na wyeliminowanie typowo ludzkich błędów.

Nasza internetowa platforma zakupowa B2C usprawnia płatności i zapewnia ogromny komfort właścicielom firm. Działa 24 godziny na dobę, dlatego w każdej chwili szybko skontrolujesz bieżące zamówienia, reklamacje, czy inne zgłoszenia od klientów. System skutecznie zastępuje formę kontaktu bezpośredniego, obniża koszty komunikacji i przyspiesza możliwość porozumienia się z kontrahentem.

Twój czas jest bezcenny. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak go zaoszczędzić i przeznaczyć na inne, ważne czynności, wypróbuj platformę Omnicommerce. Przygotujemy rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i charakterystyki branży, w której działasz.

Nie czekaj

i wyprzedź konkurencję

Zamów bezpłatne demo

Jeżeli chcesz poznać możliwości Omnicommerce i upewnić się, że nasza platforma internetowa jest odpowiedzią na potrzeby Twojej firmy i klientów, nie czekaj dłużej i już dziś zamów bezpłatne demo.

Umów się na spotkanie

Z chęcią porozmawiamy o Twoich potrzebach, opowiemy szczegółowo o możliwościach naszego rozwiązania i wesprzemy Cię w doborze funkcjonalności platformy. Spotkajmy się i razem opracujmy rozwiązanie dla Twojego sukcesu!
Zadzwoń
22 888 50 00
Spotkajmy się
ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter